Varukorgen är tom.
☰KATEGORIER

Se vad andra tycker

Enkelt och smidigt köp med snabb leverans via brev.
Prisjakt.nu

Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 3 m

Nätverk » Fiber » LC > LC » Multimode 50/125
Artikelnummer: 10280

StarTech.com Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 3 m

429 kr
  • Den här produkten kan levereras för 49 kr i frakt.
  • Alltid säker betalning med Kopplat.se.
  • Den här produkten finns i lager. Leverans inom 3-5 arbetsdagar.

Vi samarbetar med Svea ekonomi, Postnord och Schenker

Ansluta 40GBase-SR4, 100GBase-SR10, SFP+ och QSFP+ tranceivers i 40- och 100-Gigabit nätverk

Med denna fiberoptiska kabel kan du ansluta 40GBase-SR4, 100GBase-SR10, SFP+ och QSFP+ tranceivers i 40- och 100-Gigabit nätverk. OM4-kabeln stöder Vertical Cavity Surface Emitting Laser (VCSEL) och LED-ljuskällor och är bakåtkompatibel med befintlig 50/125 utrustning.

Denna Aqua OM4 duplex fiberkabel i multiläge har integrerats i en LSZH (Low-Smoke, Zero-Halogen) flamskyddsmedelsbeläggning för att säkerställa minimal rök, toxicitet och korrosion när den exponeras för höga värmekällor, i händelse av brand. Den är idealisk för användning i industriella miljöer, centrala kontor och skolor, samt bostadsmiljöer där byggnormer ska uppfyllas.

Varje OM4 fiberkabel har testats individuellt och är certifierad för att vara inom acceptabla optiska införingsförlustbegränsningar för garanterad kompatibilitet och en hundraprocentig tillförlitlighet.

450FBLCLC3 från StarTech.com levereras med livstidsgaranti.

The StarTech.com Advantage

- OM4 (50/125) 3500 MHz fiber i multiläge
- Bakåtkompatibel med befintlig 50/125 utrustning
- Laseroptimerad fiber i multiläge (LOMMF)