☰KATEGORIER

Se vad andra tycker

Enkelt och smidigt köp med snabb leverans via brev.
Prisjakt.nu

1 m 10 Gb Aqua multiläge 50/125 Duplex LSZH fiberpatchkabel LC - LC

Nätverk » Fiber » LC > LC » Multimode 50/125
Artikelnummer: 7189

Leverera snabba, driftsäkra dataöverföringar säkert över avancerad nätverksutrustning

180 kr
Tilfälligt slut på lager
  • Den här produkten kan levereras för 69 kr i frakt.
  • Alltid säker betalning med Kopplat.se.

Vi samarbetar med Svea ekonomi, Postnord och Schenker

Den A50FBLCLC1 850 nm laseroptimerade Aqua-fiberkabeln (LOMMF) på 1 m med multiläge har 50/125 µm fiber för dataöverföringar med hög hastighet och hög bandbredd över 10 Gigabit Ethernet och fiberkanalsnätverk – den perfekta lösningen för fiberkabeldragningar mellan flera stamnätsswitchar, hubbar och routrar samt avancerad nätverksutrustning.

Denna LC-LC-patchkabel har ett flamskyddat LSZH-hölje (Low-Smoke, Zero-Halogen) för att garantera minimal rök, giftighet och korrosion vid exponering för hög värme vid brand – en idealisk lösning för industrier, kontor och skolor samt bostäder där man måste ha byggnormer i åtanke.

Varje fiberpatchkabel med duplex 50/125 (OM3) och multiläge är individuellt testad vilket certifierar att den är inom gränserna för godkänd optisk inkopplingsförlust för garanterad kompatibilitet och 100 % tillförlitlighet och täcks av vår livstidsgaranti.