Varukorgen är tom.
☰KATEGORIER

Se vad andra tycker

Enkelt och smidigt köp med snabb leverans via brev.
Prisjakt.nu

2 m 50/125 multiläges Duplex-fiberpatchkabel LC - ST

Nätverk » Fiber » LC > LC » Multimode 50/125
Artikelnummer: 7205

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

191 kr
  • Den här produkten kan levereras för 69 kr i frakt.
  • Alltid säker betalning med Kopplat.se.
  • Den här produkten finns i lager. Leverans inom 3-5 arbetsdagar.

Vi samarbetar med Svea ekonomi, Postnord och Schenker

Den 50FIBLCST2 2 m halogenfria LC-till-ST-fiberkabeln har 50/125 µm fiber för snabba dataöverföringar över Gigabit Ethernet och fiberkanalsnätverk, med stöd för duplex multiläge.

Denna LC-ST-patchkabel har ett flamskyddat LSZH-hölje (Low-Smoke, Zero-Halogen) för att garantera minimal rök, giftighet och korrosion vid exponering för hög värme vid brand. Idealisk för industrier, kontor och skolor samt bostäder där man måste ha byggnormer i åtanke.

Varje fiberpatchkabel med duplex 50/125 (OM2) och multiläge är individuellt testad och certifierad att vara inom gränserna för acceptabel dämpning för garanterad kompatibilitet och 100 % pålitlighet och täcks av vår livstidsgaranti.